• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Дефібрилятори в заклади охорони здоров’я міста Львова Брав участь

Доданий
11.09.2017
Номер
55
Освітні та медичні проекти

Щороку у Львові від раптової зупинки серця (РЗС) помирає кілька тисяч людей. Велика частина цих випадків починається із так званої фібриляції шлуночків (ФШ). Єдиним методом допомоги такій людині є рання (до 5 хвилин після РЗС) дефібриляція. Пропонуємо почати створення мережі автоматичних зовнішніх дефібриляторів, згідно із прикладом країн ЄС, США та Канади, для порятунку сотень життів щороку.

Автор проєкту
Бюджет
2 950 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Галицький
Адреса
вул. Львівська Бічна, 3, Львів

Опис

Розширений опис проекту

Щороку у Львові від раптової зупинки серця (РЗС), пов’язаної із захворюваннями системи кровообігу помирає кілька тисяч людей. Велика частина випадків РЗС починається із так званої фібриляції шлуночків (ФШ). Це вид зупинки серця, коли воно скорочується неповноцінно і не здатне переносити кров через судини організму, тобто пульсу в людини немає, але серце все ще скорочується у неправильному ритмі. Єдиним методом допомоги такій людині – це рання дефібриляція (до 5 хвилин після початку ФШ). Якщо така маніпуляція проведена до 3 хвилин після фібриляції, то коефіцієнт виживання людини становить більше 70%, до 5 хвилин – 50 %, до 10-15 хвилин (у кареті швидкої медичної допомоги) – менше 10%.
Значна частина таких випадків трапляються в лікувально-профілактичних закладах та на вулицях міста. У зв’язку із присутністю розгалуженої мережі медичних закладів, у разі такого нещасного випадку, після виклику бригади швидкої медичної допомоги та початку серцево-легеневої реанімації одним медичним працівником чи свідком події, інший – часто може знайти медичну установу поблизу, втім це не завжди рятує життя людині через застарілість або відсутність в цих установах автоматичних дефібриляторів. Мені, як лікарю неодноразово доводилось застосовувати прийоми серцево-легеневої реанімації, але у 90% випадків вони не закінчувались успіхом, в більшості - саме у зв'язку із відсутністю автоматичного зовнішнього дефібрилятора на місці події (у тому числі - в лікувальних закладах).
Автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД) – це пристрої для проведення дефібриляції, якими в країнах Євросоюзу, Канади та США забезпечені всі медичні заклади, школи і дошкільні навчальні заклади, більшість громадських місць і парків, окремі автобусні зупинки, ітд. Перевагою таких пристроїв є те, що ними може користуватись кожна людина, навіть без спеціальної підготовки. Необхідно просто відкрити кришку і дотримуватись голосових та візуальних інструкцій від дефібрилятора. При цьому, розряд потерпілій людині буде проведений тільки у випадку потреби (про що АЗД "дізнається" сам).
Метою цього проекту є забезпечення більшість поліклінік та лікарень, які знаходяться на території міста Львова автоматичними дефібриляторами, які можуть рятувати сотні життів щороку, у тому числі нашим друзям, сусідам і нам самим.
Пропонується закупити 42 АЗД і передати їх медичним закладам Львова, а також – бригадам швидкої медичної допомоги.
У разі успіху, це стане першим етапом більш масштабного проекту із закупівлі автоматичних зовнішніх дефібриляторів в школи, дитячі садочки та громадські місця нашого міста.

Фотографії