Сенсотека – інклюзивний простір у Стрийському парку Брав участь

Доданий
15.09.2017
Номер
285
Культура

Ми перевтілюємо бібліотеку-філію № 18 ЦБС для дорослих за принципами універсального дизайну та створюємо платформу для синергії, розвитку та соціальних інновацій у Львові. Наша місія полягає у створенні інклюзивного простору, який буде повноцінно доступним для всіх людей, зокрема для людей з інвалідністю.

Автор проєкту
Бюджет
2 650 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Франківський
Адреса
вул. Уласа Самчука, 22, Львів

Опис

Розширений опис проекту

Назва “Сенсотека” складається з двох латинських слів - "sense", або почуття, чуття, та "biblioteca". Наша місія полягає у створенні інклюзивного, тобто такого, що має усі необхідні умови для спільного особистого зростання, навчання та творчості, простору, який буде повноцінно доступним для всіх людей, зокрема для людей з інвалідністю. Ми перевтілюємо бібліотеку-філію № 18 ЦБС для дорослих за принципами універсального дизайну та створюємо платформу для синергії, розвитку та соціальних інновацій у Львові.
Проблема:
Пороги, сходи, вузькі двері чи малі санвузли – все це є фізичні бар’єри, з якими щодня стикаються люди з інвалідністю, батьки з дитячими візками, старші люди чи навіть ті, хто зламав ногу і тимчасово пересувається за допомогою милиць чи інвалідного візка. Є ще інші бар’єри – стереотипи – хибні, широко розповсюджені уявлення про те, що люди з інвалідністю (чи то незрячі, чи ті, хто користуються інвалідним візком, чи у кого аутизм, чи інші порушення) чимось обмежені, потребують особливої опіки, чи не здатні щось робити. Наша мета – подолати ці бар’єри: фізичні шляхом перетворення приміщення за принципами універсального дизайну, щоб воно було зручним та комфортним для кожного, та ментальні – створюючи у такий спосіб місце знайомства, зустрічі та подальшої взаємодії для усіх без винятку людей незалежно від порушень здоров’я, особистих переконань, національності тощо.
Ми прагнемо, щоб Сенсотека стала місцем для потужних та якісних соціальних, мистецьких, освітніх ініціатив, для яких інклюзія буде незмінною цінністю.

Фотографії